Дневниците на Bubarstvo

На пазара имало и изкуствени храни за буби, но Светослава казва, че за нея те не са вариант, тъй като количествата, от които бубите са нуждаят, са големи, а цената на черничевото брашно е висока.

Сливат опитни станции на ССА в един научен център Лошо управление остарял модел в управление на бюджета, са след посочените причини за промяна в Закона за Селскостопанската академия

Домашното добиване на коприна става по твърде примитивен начин, повтаряйки древния опит в свилоточенето. Неголямо количество пашкули (около килограм) се изсипват в казан с вряла вода. Като омекнат, се разбъркват с дръвце или метличка, за да се захванат нишките от пашкулите. Те се изтеглят внимателно и се полагат върху гладка повърхност (синия, софра, тава), посипват се с пясък, за да не се объркат.

Работник развива и навива копринени пашкули във фабриката.

А как била открита коприната? Една от китайските принцеси разглеждала пашкул, когато случайно го изпуснала в чашата си чай. Тогава вижда, че от него излиза тънка нишка.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Главна цел на служебния земеделски министър – поливното земеделие Хаос в държавата, тя се разпада, хаосът ескалира. Разиграва се без...

Демонстрация и обучение по целия цикъл на бубарското производство

На копринарството е наречена улица „Копринарска“ в квартал „Орландовци“ в София (Карта).

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да Бубарство се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Добре дошли на страницата на Научния център по бубарство – Враца!

Внимавайте за този популярен заместител на гърба на етикета, защото съсирва кръвта

ЕФСА с нова кампания за безопасност на храните Агро ТВ

Практическо ръководство за отглеждане на буби, Д. Христов, М. Петков, Г. Младенов, М. Манчев, Земиздат.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Дневниците на Bubarstvo”

Leave a Reply

Gravatar